Сучасність — Спілка споживчих товариств Кіровоградської області

Сучасність

 
СПІЛКА СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

Сьогодні Спілка споживчих товариств Кіровоградської області – це сучасна організація зі своєю багатовіковою історією становлення та розвитку, діяльність, якої спрямована на задоволення потреб сільського населення та жителів районних центрів у високоякісних продуктах харчування, промислового та побутового призначення.

Організаційна структура споживчої кооперації області нині нараховує 42 споживчих товариств та одну спілку, при цьому територіально охоплює 21 район області, об’єднує більше 10 тисяч членів споживчих товариств.

 

Складна та масштабна структура споживчої кооперації області базується на потужному організаційно-управлінському і соціально-економічному потенціалі. З 2002 року споживчу кооперацію області очолює ініціативний та досвідчений керівник зі стажем роботи понад 30 років у системі Петрушевський Петро Григорович. Впевнено та авторитетно він спрямовує зусилля колективу на захист прав та інтересів членів споживчих товариств, підвищення ефективності роботи всіх напрямків діяльності організації.

Пріоритетною галуззю діяльності організації з перших днів її існування є торгівля. З міжнародним логотипом «Сoop» працює близько півтисячі об’єктів роздрібної торгівлі, ринків та закладів ресторанного господарства, що знаходяться у всіх куточках області.

Наша мета – йти в ногу з часом, тому мережа постійно осучаснюється та розвивається: магазини оснащуються новим торгово-технологічним обладнанням, створюються комфортні умови для покупців та працюючих, впроваджуються нові форми та методи обслуговування, розширюється асортиментний ряд товарів. Крім того, у районних центрах були створені сучасні магазини типу «Маркет», а нині запроваджуються формати крамниць «Coop-міні», «Coop-стандарт», «Coop-максі» залежно від її площі.

У даний час споживча кооперація області здійснює роботу із розширення мережі крамниць за рахунок малих архітектурних форм, особливо в тих селах, де об’єкти торгівлі відсутні. Іноді саме кооперативні магазини є єдиною можливістю для жителів невеличких та віддалених сіл придбати товари продовольчого та побутового характеру.

У рамках обласної програми «Центральний регіон» та проекту «Купуй Кіровоградське» у системі реалізовується продукція місцевих товаровиробників, функціонують соціальні магазини та відділи з метою забезпечення соціально незахищених верств населення товарами першої  необхідності за помірними цінами.

На ряду з реалізацією товарів підприємства системи займаються випічкою хліба, хлібобулочних та кондитерських виробів, виробництвом м’яса, переробкою соленої та копченої риби. На потужностях «Універсальної міжрайонної оптово-торгівельної бази» працює торгівельно-виробничий комплекс «Лідер» з виробництва збивально-відсаджувального печива та його глазурування. Тут же облаштовано відділ по виготовленню бісквітно-кремової продукції. Підприємства Споживспілки неодноразово приймали участь у Всеукраїнських та обласних конкурсах, зокрема «Кращі товари Кіровоградщини», та отримували призові місця за досягнення у сфері якості продукції та послуг.

Більшість організацій районної ланки здійснюють роботу і в заготівельній галузі, організовують закупівлю сільгосппродукції та сировини не лише для потреб системи споживчої кооперації, а й для бюджетних організацій, зокрема дитячих комунальних та медичних закладів. Для цих потреб у Долинському райспоживтоваристві організовано роботу сучасного овочесховища, оснащеного згідно новітніх технологій.

Впродовж багатьох років саме спілчани Кіровоградщини є головними учасниками ярмаркових заходів області. На виконання доручень облдержадміністрації всі райспоживтовариства та підприємства організації регулярно приймають участь у проведенні ярмарків, реалізовуючи сільськогосподарську продукцію та продовольчі товари власного виробництва.

Окрім основних своїх функцій, Спілка виконує також соціальну та освітню. Правління Споживспілки надає велику увагу кадровому питанню: сприяє створенню додаткових робочих місць, працевлаштуванню молоді та підвищенню кваліфікації працівників організації. Значну допомогу в підготовці кадрів для системи споживчої кооперації та підприємств, організацій інших форм власності здійснює Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права ім. М.П. Сая. Щороку навчальний заклад випускає близько 300 фахівців різних спеціальностей.

Професійне кредо Спілки – це турбота про свого споживача, що базується на якості, доступності ціни та високому рівні обслуговування, завдяки цьому споживча кооперація здобула прихильність серед жителів Кіровоградщини та зайняла авторитетну позицію на ринку товарів і послуг.

Scroll To Top